Тренировка
клуба

picjumbo.com_IMG_7460

KYIV EURO MARATHON – біжи в серці Європи!

28 квітня на легкоатлетичних доріжках НСК «Олімпійський» відбулася прес-конференція, присвячена презентації KYIV EURO MARATHON, який 15 травня збере у Києві любителів бігу і професіоналів з усього світу. Організатори і партнери події поділилися ходом підготовки до неї, а також розповіли про цікаві нововведення і високі стандарти організації заходу, завдяки яким KYIV EURO MARATHON сміливо можна буде вважати спортивно-культурною візитівкою України.
 
 
 

Юргіс Вілчінскас, радник і голова відділу преси та інформації Представництва Делегації Євросоюзу в Україні, що виступить партнером марафону, прокоментував: «Ми з радістю погодилися надати підтримку цій події, яка стане невід’ємною частиною інтеграції України в Європу, адже наші взаємовідносини охоплюють не тільки політичну асоціацію та економічну інтеграцію, а й обов’язково соціально-культурну взаємодію. Знаково, що KYIV EURO MARATHON відкриє святкування до Дня Європи в Україні, які проводитиме Представництво ЄС в Україні. Крім того, не можу не відмітити долучення до європейських традицій і впровадження західної практики проводити старт і фініш на найбільших і найвідоміших спортивних майданчиках країни, які у Києві пройдуть на НСК «Олімпійський».

Ігор Ліщинський, директор KYIV EURO MARATHON, відкрив зустріч вітальним словом: «Ми докладаємо усіх зусиль, аби реалізувати цю подію за високими західними стандартами і вивести на новий рівень усі наступні спортивні заходи в Україні. Це означає, що в центр уваги ми ставимо перш за все учасника і створюємо умови для забезпечення максимального комфорту. Так, вперше бігуни-аматори зможуть відчути справжні емоції від старту та фінішу на головній арені країни. Ми не тільки гарантуємо відповідну медичну підтримку марафону – 6 бригад швидкої допомоги, 220 волонтерів від руху національного розвитку «Єдина Сила», велосипедний супровід від громадського руху «Критична маса», мотосупровід від ГО «Мотохелп», присутність лікарів спортивної медицини, але й дбаємо про зручність пересування містом жителів і гостей столиці – завдяки плідній співпраці з відповідними департаментами КМДА траса нашого марафону перекриватиме лише одну вулицю, внаслідок чого ми мінімізуємо супутні незручності. Партнер марафону «Миргородська Лагідна» забезпечить учасників 3 тонами води і екостаканами, а також ємностями для збору використаних стаканів і пляшок».

Спортивним партнером заходу став американський бренд New Balance. Так, під час прес-конференції були представлені офіційні футболки учасників марафону і медалі, айдентику яких подарувала Україні лондонська фірма London Brand Consulting. В основі ідеї фірмового зображення KYIV EURO MARATHON – традиційні українські кольорові стрічки, які переплітаються у букву «К», що означає «Київ».

Юрій Кострицький, секретар Федерації легкої атлетики м. Києва та головний суддя KYIV EURO MARATHON представив суддівську колегію, яка складатиметься з 10 суддів, а високоточна система спортивного хронометражу MYLAPS (Нідерланди), розроблена для професійних змагань, забезпечить надійність і точність результатів. Крім того, за результатами змагань марафонська траса буде розглядатися на проходження сертифікації за міжнародними стандартами, що в майбутньому гарантуватиме у разі встановлення рекорду офіційне визнання спортивним співтовариством результатів і рекордсменів.

Учасники змагатимуться на: класичній марафонській дистанції (42 км 195 м), марафонській командній естафеті (6 км + 12 км + 6 км + 12 км + 6 км 195 м), забігах на 12 та 6 км. Крім того, буде відтворено естафету для старшокласників загальноосвітніх та дитячо-спортивних шкіл, що востаннє проводилась у Києві у 90-х роках у рамках Всесоюзного бігового естафетного руху.

До участі у змаганнях також запрошено професійних спортсменів-легкоатлетів. Серед учасників цієї дистанції – 9-разовий чемпіон Європи з кросу Сергій Лебедь, учасник чемпіонату світу у Пекіні і переможець багатьох міжнародних марафонів Олександр Бабарика. У марафонському забігу візьмуть участь член національної команди Олімпійських ігор в Лондоні брат Олександра – Іван, переможець Кубку Світу з бігу на 100 км Олександр Головницький, бронзовий призер Харківського марафону-2016 Артем Піддубний. У забігу на 6 км візьмуть участь триразовий переможець Московського марафону і переможець марафону у Північній Кореї Олександр Матвійчук, бронзовий призер чемпіонату України з бігу на 10 км Артем Казбан, чемпіонату України з легкої атлетики серед юніорів Вадим Рабчун, чемпіонка України з бігу на 1,5 і 3 км Юлія Кутах і чемпіонка України з легкої атлетики серед юніорів Євгенія Прокоф’єва.

Також під час KYIV EURO MARATHON відбудеться благодійний забіг на 1 милю (1,6 км), зібрані кошти з якого будуть направлені на підтримку програми «Кисень.ua» із забезпечення інгаляторами людей, хворих на муковісцидоз (Фундація «Відкриті долоні»), та обладнання сенсорними розвиваючими іграшками безкоштовної студії соціалізації дітей з аутизмом (Фонд допомоги дітям з синдромом аутизму «Дитина з майбутнім»).

У день змагань на НСК «Олімпійський» проводитимуться відкриті і безкоштовні дитячі забіги. Усі забіги транслюватимуться наживо завдяки XSport.UA. А 3G-інтернет від «Інтертелеком» надасть можливість транслювати змагання через сервіс Periscope.

Організатори запрошують приєднатися до безкоштовних відкритих тренувань на головній спортивній арені України – НСК «Олімпійський», що проводяться 30 квітня, 5, 10, 12, та 14 травня під керівництвом професійних тренерів TOP RUNNERS.

За останніми даними у марафоні візьмуть участь представники 8 країн: України, Росії, Малайзії, Естонії, Німеччини, Білорусії, Великобританії і Нігерії. Зареєструватися на KYIV EURO MARATHON можна на www.athletic-events.com.

Графік тренувань на НСК «Олімпійський» доступний на www.toprunners.org.